+380 (542) 68-59-13

18 квітня в стінах НН Інституту історії та філософії відбулася VII Всеукраїнська конференція «Історико-філософські дослідження молодих учених»

 

18 квітня 2019 року Навчально-науковим інститутом історії та філософії було організовано та проведено VII Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Історико-філософські дослідження молодих учених». У конференції взяли участь не лише викладачі та студенти, а ще й, що досить вагомо, учні шкіл Сумської області. Ще в листопаді 2018 було оголошено конкурс есе за трьома напрямками історичних досліджень, участь в якому взяли представники шкіл з всієї області. За кожним напрямком було визначено і нагороджено призерів, науково-дослідні роботи яких були найкращими.

На початку заходу з вітальним словом виступив ректор СумДПУ імені А.С. Макаренка професор Лянной Ю.О., який привітав учасників конференції та побажав успіху молодим науковцям.

Директор Навчально-наукового інституту історії та філософії Подрєз Ю.В. наголосила на важливості проведення даної конференції для подальшого розвитку української історичної науки та необхідності і надалі сприяти співпраці між університетом та школами Сумської області.

Конференція розпочалося з питання актуальності, доцільності та необхідності досліджень з історії, на чому і закцентував увагу модератор заходу, завідувач кафедри історії України професор Бугрій В.С. На пленарному засіданні з доповідями виступили викладач кафедри філософії та соціальних наук Дєнєжніков С.С. та студенти Навчально-наукового інституту історії та філософії Бондаренко А.О., Мизенко О.Ю., Головач О.Я., Гайденко О.В., Гупало К.П., в доповідях яких було піднято ряд важливих питань з філософії, історії та культури.

Далі конференція продовжила роботу по секціях: секція №1 «Історія України, джерелознавство, історіографія та спеціальні історичні дисципліни», модератор — кандидат історичних наук, доцент Турков В.В.; секція №2 «Всесвітня історія та міжнародні відносини», модератор — кандидат педагогічних наук, доцент Моцак С.І.; секція №3 «Філософія та культурологія. Наука і освіта в інформаційному суспільстві», модератор — кандидат філософських наук, доцент Зленко Н.М. Це дозволило науковцям в повній мірі представити свої наукові доробки та отримати неоціненний досвід та апробацію перед написанням бакалаврських, магістерських та інших видів наукових робіт.