+380 (542) 68-59-13

Участь у проекті «Університет – простір прав людини»

СумДПУ імені А.С. Макаренка став одним із п’яти ЗВО України та єдиним педагогічним закладом, обраним для участі в пілотному проекті «Університет – простір прав людини», який впроваджується Освітнім Домом прав людини за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект дозволить привернути увагу до проблем освіти в сфері прав людини на рівні вищоїшколи, автономії закладів вищої освіти та зможе надати конкретні інструменти подолання найбільш серйозних прогалин у цих сферах. Основним його результатом має стати розроблення спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, громадськими та міжнародними організаціями Концепції «Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини на етапі вищої освіти».

Протягом двох днів в університеті працює група експертів і тренерів проекту.

8 квітня було підписано меморандум про співпрацю між СумДПУ імені А.С. Макаренка та Громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» та проведено ряд заходів, серед яких: презентація проекту та програми «Розуміємо права людини»; відкрита лекція про філософію прав людини й основоположних стандартів захисту прав людини та їх значення в сучасній системі освіти; проведення внутрішнього оцінювання рівня реалізації прав людини в освітньому закладі, групова самооцінка; виставка експозиція «Кожен має право знати свої права».

9 квітня планується проведення тренінгів, майстер-класів, фокус-групових інтерв’ю. У холі центрального корпусу продовжує працювати виставка-експозиція.

Підсумком роботи експертів стане обговорення у форматі «світового кафе» питання «Що потрібно зробити щоб університет став простором прав людини?»

Отже, запрошуємо всіх учасників освітнього процесу, а також усіх охочих та небайдужих долучитися до правоосвітніх заходів у межах проекту «Університет – простір прав людини».