+380 (542) 68-59-13

Участь команди СумДПУ імені А.С. Макаренка в обговоренні та підготовці проекту Концепції «Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини»

1 червня 2019 року команда СумДПУ імені А.С. Макаренка у складі завідувача кафедри права та методики викладання правознавства Іваній О.М. та студентського директора Навчально-наукового інституту історії та філософії Головач О.Я., брала участь в обговоренні та підготовці проекту Концепції «Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини» у м. Київ.

Під час візиту учасники, серед яких були також команди з Чернігова, Острога та Хмельницького, під керівництвом висококваліфікованих експертів М. Цип’ящук, В. Потапової та А. Кінаша, обговорювали питання дотримання прав людини в навчальних закладах на державному та університетському рівнях. У результаті було виявлено прогалини в системі освіти, необхідність впровадження принципу прав людини в навчання та викладання, також їх нормативно-правове забезпечення в освітньому процесі та пошук шляхів впровадження змін.

Проект дозволить привернути ширшу увагу до проблеми освіти в сфері прав людини у вищій освіті, автономії закладів вищої освіти та зможе надати конкретні інструменти подолання найбільш серйозних прогалин у цих сферах.