+380 (542) 68-59-13

Презентація книги «Війна, якої не було. Хроніки Іловайської трагедії»

15 травня в Навчально-науковому інституті історії та філософії відбулася подія, анонс якої за лічені години зібрав широку аудиторію. Український письменник, доброволець батальйону «Дніпро-1» Роман Зіненко презентував свою книгу «Війна, якої не було. Хроніки Іловайської трагедії».  Автор був одним із тих, хто серпні  2014-го опинився в пеклі Іловайська. «Навколо мене за години гинули десятки хлопців. Не знаю, яким чудом мені вдалося залишитися  живим. Можливо, саме для того, щоб не дати забути імена перших героїв нашої визвольної війни проти Росії» — говорить пан Роман.

З першої секунди виступу автора в залі запанувала тиша та зосередженість, кожен присутній намагався не пропустити жодного слова письменника, жодного кадру відеоматеріалів, багато з яких вперше були продемонстровані широкій публіці.

Емоційний виступ письменника не залишив байдужих в глядацькій залі. Багато присутніх не могли стримувати сльози після слів автора.

Унікальна книга Романа Зіненка є результатом ретельного дослідження, яке ґрунтується на спогадах близько сотні бійців та офіцерів, від добровольців до вищого керівництва сектору «Б», учасників Іловайської трагедії. Автору довелося переглянути, перевірити та хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Також на сторінках книги розміщені результати окремих журналістських розслідувань, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної ради України. Переважна більшість зібраних фактів до сьогодні не була відома  українському суспільству.

Від імені всіх присутніх автору подякували перший проректор університету, професор Л.В. Пшенична та директор інституту історії та філософії, доцент Ю.В. Подрєз.