+380 (542) 68-59-13

В ННІ ІСТОРІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ІЗ КУРСУ «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА»

14 березня 2019 р. кафедрою всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін НН інституту історії та філософії СумДПУ імені А.С. Макаренка спільно з факультетом історичної освіти Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова було організовано навчальний семінар з «Громадянської освіти та методики її навчання» для викладачів та студентів педагогічних ВНЗ. Ця подія стала непересічною в житті нашого інституту. Захід відбувся в межах проекту «Впровадження курсу «Громадянська освіта та методика її навчання» у освітній процес для студентів педагогічних ВНЗ».

На теплу зустріч до викладачів та студентів НН інституту історії та філософії завітали: Тетяна Володимирівна Мелещенко – к.і.н., доцент, декан факультету історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, Тамара Володимирівна Бакка – к.п.н., доцент кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти факультету історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, директор Всеукраїнської спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти, Олександр Володимирович Желіба – к.п.н., доцент кафедри політології та права Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Вступне слово було за директором ННІ історії та філософії, кандидатом історичних наук, доцентом Юлією Вікторівною Подрєз.
На спільному семінарі студентів, вчителів, викладачів були підняті важливі питання, пов’язані з курсом «Громадянська освіта» в школі та специфікою його викладання.
Робота тривала у жвавому ритмі, зокрема завдяки великій кількості активних методів та прийомів навчання. Ми працювали над темами «Демократія. Права людини», «Ідентичність. Людина в соціокультурному просторі», «Світ інформації та масмедіа», «Україна, Європа, світ» і постійно були залучені до роботи, обговорення і мислення.
Невимушена обстановка семінару сприяла створенню атмосфери творчості, креативу та позитиву. Ми дякуємо програмі сприяння громадської активності «Долучайся!» за те, що ми в прямому і переносному сенсі долучились до курсу «Громадянська освіта» і методики її навчання в школах України.
Вражень після такої зустрічі було багато. На етапі рефлексії нашого заходу кожен з учасників був вдячний за теплі емоції і той багаж знань, який зможе тепер використовувати в своїй професійній діяльності і завдяки якому зможе шліфувати свій професіоналізм.
Подякувала гостям, колегам і студентам за чудово проведений час і плідну роботу кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін, член Всеукраїнської спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти Світлана Іванівна Моцак.